Блог

Вимикаємо мерехтіння OLED дисплея в iPhone X

20.08.2019 | Вінниця Ліпінський Богдан Олександрович
Вимикаємо мерехтіння OLED дисплея в iPhone X

Давайте розберемось чому ми бачимо мерехтіння дисплею. Справа в тому що, одним з головних недоліків OLED дисплеїв є мерехтіння, це відбувається за рахунок використання широтно-імпульсної модуляції, яка призначена для керування підсвічування світлодіодів на низьких рівнях яскравості. На мові звичайного користувача - в темноті екран мерехтить. Зазвичай виробники застосовують ШІМ на такій частоті, щоб більшість користувачів просто не помічали мерехтіння. Така частота в середньому становить 240 Гц. Але проблеми з'являються навіть у користувачів, які не помічають мерехтіння, вони відчувають підвищену втомленість, сльозотечу, покрасніння очей, і в деяких випадках навіть головний біль. Таких людей багато, приблизно 20% від усіх користувачів, тому проблема досить серйозна.

В Android пристроях проблему можна вирішити за допомогою встановлення спеціального додатка, який відображає затемняючий фільтр, можна навіть зберегти автоматичне керування яскравістю, якщо для цього використати додаток Lux Dash. На IOS є вбудований механізм, який може повністю усунути мерехтіння екрану в темноті. 

Що ж таке широтно - імпульсна модуляція?

Широтно - імпульсна модуляція керує яскравістю зображення включаючи і вимикаючи світлодіоди. Чим коротше період, на якому вмикається підсвітка, і чим довше паузи між вмиканнями, тим нище сприймає людське око яскравість. Це виглядає так:

                                                      

 

Саме мерехтіння, а не перенасиченість кольорів викликає підвищену втомленість та мігрені. Найбільше навантаження на очі мерехтіння викликає в темноті, коли зрачок максимально розширений і яскраві спалахи буквально бомбардирують сітчатку.

Як провірити чи мерехтить екран вашого пристрою?

Навіть якщо ваші очі не помічають мерехтіння, його присутність чи відсутність можна провірити вдома без будь-якого спеціального обладнання. Достатньо відкрити на гаджеті білий фон (наприклад, about:blank в браузері), помістити телефон в темну кімнату, знизити яскравість та направити на нього камеру іншого телефону. Результат добре видно на фото.

                                                                  

На деяких рівнях яскравості ШІМ відсутня, на iPhone X цей рівень становить 50%. Але якщо тримати яскравість на такому рівні то в темних умовах користуватись смартфоном буде некомфортно.

                                                                  

Але рішення цієї проблеми на IOS пристроях передбачено. Для цього в налаштуваннях є спеціальний режим "Основные>Универсальный доступ>Адаптация дисплея"

                                                                 

 

Далі потрібно ввімкнути функцію "Автояркость" та "Понижение точки белого" після чого з'явиться повзунок, який потрібно налаштувати під себе, але не менш ніж 40%. У цьому режимі екран затемняється програмним фільтром.

                                                              

Відключення трьома кліками

Так як користуватись телефоном коли фільтр завжди ввімкнений незручно, (тому що буде низький рівень яскравості) є можливість вимкнення за допомогою трьох кліків по кнопці блокування. Для цього потрібно перейти в розділ "Универсальный доступ>Быстрые команды>Понижение точки белого"

                                                                                                                             

Якщо у Вас проблеми з очима ця функція однозначно вам допоможе, тим паче налаштувавши її ввімкнення та вимкнення трьома кліками це стає максимально зручно. Тепер ви можете використовувати свій гаджет в темноті без перевтоми очей.


 

287
Поділитися з друзями